MITA projektas „TechHub“ padėjo jau daugiau nei 100 įmonių

Kartu su inovacijų ekspertų, mentorių ir lektorių iš Lietuvos bei užsienio pagalba šiandien jau 110 startuolių ir kitų inovatyvių įmonių pasinaudojo galimybe dalyvauti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projekto „TechHub“ veiklose: pre-akceleratoriuje ir konsultacijose inovatyviam verslui. 

„Praėjus daugiau nei pusantrų metų galime patvirtinti tendenciją, jog turint net ir pačią perspektyviausią idėją, jai įgyvendinti reikia itin daug žinių ir pagalbos. Mokslininkams paprastai trūksta verslumo žinių, finansavimo jų inovacijoms, o pradedantiesiems startuoliams – suvokimo apie realų jų inovacijos poreikį, komandos narių, pažinčių, patirties. Džiaugiamės, kad galime padėti jiems atrasti geriausius sprendimus verslo kelyje“,–  sako MITA projekto „TechHub“ vadovė Gintarė Narakienė.

20 įmonių, kurioms paraiškas rengti MITA finansavimo priemonėms padėjo „TechHub“ konsultantai, gavo finansavimą idėjoms įgyvendinti. Bendra gautos paramos vertė viršija 500 tūkst. EUR. Projekto ekspertai taip pat teikia konsultacijas inovacijų diegimo, strategijos, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP), reikalingos įrangos ir kompetencijų paieškos klausimais bei kitomis temomis.

Projekto metu jau įvyko du startuolių pre-akceleratoriaus ciklai, programą sėkmingai baigė 45 inovatorių komandos. 5 geriausiai pasirodę startuoliai iš kiekvieno ciklo buvo apdovanoti prizais – galimybe išvykti į akceleratorius bei komandiruotes pasirinktose Europos Sąjungos valstybėse, tuo jau pasinaudojo 3 komandos. Dar 21 startuolis kelionę pre-akceleratoriuje pradėjo birželio pradžioje.

„Ekspertai buvo labai aktyvūs, detaliai išaiškino projektus, galimybes, o pildant dokumentus, jeigu kildavo klausimų, lengvai pasiekdavome reikiamus žmones. Esame nustebę tokia aukšto lygio darbo kultūra ir kokybe, informacijos patikimumu ir išsamumu. Gavome daugiau nei tikėjomės ir matosi, jog žmonės dirba su malonumu bei yra motyvuoti”,– sako konsultacijų klientas bei pre-akceleratoriaus dalyvis Dainius Šilkaitis, startuolio „CorpHedge” įkūrėjas.

„Pre-akceleratoriaus programa labai koncentruotai veda į aiškų startuolio tikslą, suteikiant visus įmanomus įrankius ir pačią kompetentingiausią pagalbą visos kelionės metu. Užsiėmimai labai naudingi nuo idėjos kūrimo iki produkto ar paslaugos pardavimo. Lektoriai ir mentoriai kompetentingi ir visada ir visomis priemonėmis pasiekiami ir pasiruošę padėti visais klausimais. Labai tai vertinu ir rekomenduoju prisijungti“,– sako prie-akceleratoriuje dalyvavusios komandos „Curtains Calculator“ įkūrėjas Darius Baltunis.


Registruotis į nemokamas konsultacijas verslui kviečiami visi juridiniai asmenys, kurie nori savo veikloje įsidiegti inovacijas ar jas sukurti. Konsultacijų temos apima finansavimo, strategijos, MTEP paslaugų, reikalingos įrangos ir kompetencijų paieškos ir kitas temas. Konsultacijų kiekis vienai įmonei neribojamas, jos yra nemokamos.

Pre-akceleratorius – tai 3 mėnesius trunkančios intensyvios mokymų ir mentorystės sesijos, kurių tikslas – išvystyti startuolio idėją iki minimalaus produkto. Pre-akceleratoriuje dalyviai gilina žinias įvairiose srityse, o tuo pačiu metu gali pasinaudoti ir kitomis MITA inovacijų paramos priemonėmis. Registracija į ketvirtąjį „TechHub“ pre-akceleratoriaus ciklą prasidės rugsėjo mėn.


TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, ir LinkedIn platformose, taip pat https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/techhub

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“

 

Projekto kontaktai: 

Projekto vadovė Gintarė Narakienė, +370 610 39339, gintare.narakiene@mita.lt

Komunikacijos specialistė Milda Vilčinskaitė, +370 679 90633, milda.vilcinskaite@mita.lt

Viešųjų ryšių specialistė Laura Naimovičiūtė, +370 687 00005, laura.naimoviciute@mita.lt

 

Šaltinis: MITA